Ważkie kwestie tyczące makijażu

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony teren  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Miast od razu zakładać własną klęskę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ten typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak nieco czasu na owe szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Trudno rzec, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź również rozmaite kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybieramy kolor podkładu. Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, należy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli wszelako już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest próbować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą defekty naszej cery.

Dodaj komentarz