Znamienite właściwości lawendy

 Co sprawiło, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim urodne kwiaty, które są źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają przykre skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są świetnym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z rejonu Morza Śródziemnego. Dzisiaj jej uprawy napotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła dużą popularność jako flora lecznicza.

Dodaj komentarz