Reklamie i komunikacja miejska

Transport publiczny taki jak autobusy to jedna z tych rzeczy, które kojarzą nam się z centrum miasta. Wielu z nas jej używa lub używało w przeszłości. Jest znana i zauważalna więc nie jest czymś dziwnym, że ludzie decydują się na jej wybór jeżeli chodzi o reklamę w postaci dużych naklejek na pojazdach.

Reklamy umieszczana na tyły autobusów (tzw. reklamy busback), są dość popularną metodą reklamowania się w sposób, który daje dosyć realną możliwości na to, iż ludzie to zauważą. Większość autobusów nie z rzadka przemierza chociaż na jakiś czas zatłoczone tereny miasta, co daje właśnie szansę, iż spora ilość potencjalnych klientów jadących do pracy nas dostrzeże.

Marketing, który używa transport publiczny jako narzędzia to nie jest nic nowego. Z reguły przybiera to formę naklejania reklam na sam pojazd komunikacji miejskiej bezpośrednio. Widok takiego autobusu, czy tramwaju nie będzie czymś dziwnym przy normalnym wybraniu się na miasto gdyż ludzie realnie wybierają taką formę reklamy.

Tramwaje (tramwaje reklama) są już standardem jeżeli chodzi o miejski krajobraz. Łatwo je dostrzegamy w ruchu miejskim, a do tego kierowcy samochodów muszą zawsze zachować przy nich szczególną ostrożność w przypadku styczności torów w drogą dla wszystkich innych pojazdów. Fakt, że są zauważalne przez prawie, że każdego, a zazwyczaj kursują w bardziej zaludnionych częściach miasta, co powoduje, że chętnie mogą być postrzegane jako sposób na reklamę.

Dodaj komentarz