Bądź kreatywny dzięki dziennikarstwu

Myślisz, że prowadzenie dziennika jest staromodne? Pomyśl jeszcze raz. Czy masz trudności z rozpoczęciem pisania artykułu? Połącz blokowanie pisarzy z dziennikarstwem, aby wywołać szał pisania artykułów.

Dziennikarstwo to potężne narzędzie do burzy mózgów, utrzymywania umiejętności pisania oraz przechowywania pomysłów i notatek do przyszłych artykułów. Aby jak najlepiej wykorzystać swój dziennik, sugeruję następujące 4 wskazówki wszystkim autorom artykułów, począwszy od zaawansowanych.

1) Zdobądź odpowiednie narzędzia. Uwielbiam kupować zeszyty, ponieważ dziś jest tak szeroki wybór. Szukasz czasopisma z kwiatami i innymi fantazyjnymi projektami? Upewnij się, że dobrze leży w Twoich rękach.

I nie zapomnij o przyborach do pisania. Dostępne opcje pióra to kulka lub żel. Używaj tego, co lubisz najbardziej. Jeśli nie znosisz rozmazywać atramentu lub jesteś niezdarny, jak ja i brudzisz żelem dłonie, koszule, spodnie, używaj długopisu. Albo jeszcze lepiej weź ołówek. Nie używam ołówków, bo za dużo wymazuję.

2) Zrób z tego nawyk. To jest oczywiste. Jeśli chcesz odnieść sukces w dziennikarstwie, musisz prowadzić dziennik. Wybierz czas i miejsce, w którym możesz pisać codziennie. Więc po prostu to zrób. Trzymaj się z dala od komputera, aby nie rozpraszały Cię codzienne sprawy.

3) Odpal swojego wewnętrznego krytyka. Kiedyś uważałem, że całe pismo powinno być krytykowane, sprawdzane i poprawiane. Kiedy puściłem mojego wewnętrznego krytyka, zacząłem czerpać przyjemność z prowadzenia dziennikarstwa. Wiele razy piszę przypadkowe myśli, które w przeciwnym razie zostałyby utracone. Dziennikarstwo powinno być inspirujące, a nie mozolne. Dla tych z Was, którzy są perfekcjonistami, ten krok będzie trudniejszy do wykonania. Nie pisz na swoim komputerze. Gdy zobaczysz znaki autokorekty zapalające się na ekranie, będziesz kuszony, aby wprowadzić poprawki. Używanie papieru i długopisu jest mniej kuszące.

4) Użyj swojego dziennika jako paszy dla artykułu. Nie możesz wymyślić nic do napisania? Przeglądaj starsze wpisy do dziennika. Gwarantuję, że znalezienie pomysłu lub inspiracji nie zajmie Ci tylko kilka minut. Celowo przeglądam wpisy w dzienniku, aby znaleźć nowe pomysły na artykuły.

Dziennikarstwo to ćwiczenie, które pomoże ci puścić siebie i przełamać blokadę pisarstwa. Ważnym punktem do zapamiętania jest to, że nie ma złego sposobu prowadzenia dziennika. Staraj się prowadzić dziennik przynajmniej raz dziennie. Myślisz, że nie masz o czym pisać? Zapisz swoją codzienną listę rzeczy do zrobienia. Czasami po prostu zapisanie czegoś na papierze sprawi, że twój umysł będzie działał. Nigdy nie wiesz, dopóki nie spróbujesz.

Firany

Dodaj komentarz