Przygotowanie dachu przed montażem gontów dachowych

Jeśli używasz tych samych desek dachowych bez ich wymiany, naprawdę powinieneś sprawdzić każdą z nich, by upewnić się, iż żadna z nich nie wymaga wymiany. Upewnij się, że wszystkie są dobrze przymocowane, żeby zapobiec uszkodzeniu okładziny lub gontów. Musisz również upewnić się, że nie ma żadnych śmieci, bowiem to także może spowodować uszkodzenie nowego dachu. Upewnij się, że z dachu nie wystają żadne gwoździe ani inne przedmioty.

Zobacz witrynę internetową:  http://festal.pl/dachowka/malowanie-dachowki/.

Zainstalować okapnik wokół końców okapów dachu. Pamiętaj, żeby używać ocynkowanych gwoździ, żeby nie rdzewiały podczas deszczu. Dodając krawędź okapnika do górnej części dachu, zainstaluj w ten jeden sposób, ale żeby była dobra, musi ona przychodzić na pozostałą krawędź okapnika. Jeśli potrzebujesz wykonać jakiekolwiek połączenia, ponieważ długość okapnika nie jest dość długa, by zmieścić się na całej długości okapu, po prostu nałóż na siebie dwa elementy i zgnij aluminium na miejsce.

Nałóż filc na parę cali i całkowicie zakryj jedną stronę dachu. Żeby zainstalować wywietrznik dachowy w tym miejscu, należy wyciąć niewielką część dachu po obu stronach szczytu, praktycznie na całej długości dachu. Teraz przykryj pozostałą stronę dachu filcem, a także zakryj utworzony przez ciebie otwór wentylacyjny. To zostanie przycięte później. Zakończyłeś już przygotowanie dachu przed zamontowaniem gontów dachowych a jesteś zdolny do pokrycia dachu gontem.

Montaż gontów że być niełatwym zadaniem i nie należy go podejmować, jeżeli nie wiesz, co robisz. Ważne jest, by upewnić się, iż wykonałeś odpowiednie przygotowanie dachu przed zainstalowaniem gontów dachowych, w innym razie ryzykujesz integralność nowego dachu. Źle przygotowany dach może szybko doprowadzić do dziur i pęknięć, które z kolei doprowadzą do nieszczelnego dachu. Oczywiście pierwszą częścią przygotowania dachu przed montażem gontów jest zerwanie ładowni lub uszkodzonych gontów, które wymieniasz. Chociaż możliwe jest pozostawienie ich włączonych, jeśli wykazują jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub zużycia, należy je wymienić, kiedy tylko jest więc możliwe.

Dekarstwo to szczególne zajęcie, które specjalizuje się w montażu pokryć dachowych a także  naprawie pokryć dachów.

Praca ta polega na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a także zapewnieniu ochrony przed żywioły i pogoda przyrostowa. 

Obecnie w Polsce odnawia sie wiele domów i jest zapotrzebowanie na prace dekarzy.

Szczególne warunki, w jakich te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane i przeciwpożarowe i standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w jakich praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga

konkretna wiedza oraz umiejętności, które pragną być wykonane i wypełnione poprawnie, w przeciwnym razie

dachy mogą być zagrożenie dla osób będących w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest tego przypadkiem.

Dodaj komentarz