Golf

Gra w golfa uważana jest powszechnie za grę elitarną grę, na którą mogą sobie pozwolić osoby dobrze uposażone finansowo. Jest to w dużej mierze prawda, chociaż w krajach anglosaskich i tam, gdzie jest golf bardzo popularny znalazły się sposoby by ułatwić wejście do tego sportu dla osób nie mogących od razu unieść ciężaru wydatków związanych z uprawianiem tej dyscypliny sportu.  

Na wydatki składają się dwie grupy koniecznych kosztów ponoszonych w związku z uczestnictwem w rozgrywkach golfowych. Po pierwsze jest to zakup niezbędnego sprzętu, po drugie koszt utrzymania pola. 


https://golfhelp.pl/buty-golfowe


Na sprzęt golfisty składają się kije golfowe – niestety konieczny jest cały zestaw kijów, jeden nie wystarczy. To już jest wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Piłeczki do golfa. Można znaleźć tańsze kije do golfa, jednak prawdopodobnie będą to chińskie produkty niższej jakości. Poza tym torba do golfa, wózek golfowy, ubiór przeznaczony dla golfistów, specjalne buty do golfa. To zresztą nie wszystko, lista akcesoriów do golfa jest jeszcze nieco dłuższa. 

Po drugie – pole. Jest to duża powierzchnia, która trzeba w sposób bardzo staranny utrzymywać, dbać o nią. Do tego dochodzą opłaty na rzecz budżetu. A przecież właściciel pola golfowego chce jeszcze mieć jakiś zysk. Te koszty muszą ponieść gracze.