Moda

Dekada lat siedemdziesiątych zeszłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie zeszłego wieku. Znowu ostatnimi czasy tu i ówdzie widać ten fason.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku modne były bardzo obcisłe i nieco za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie dwudziestego wieku popularne były nader obszerne marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona moda wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znowu widać ten trend.

Wniosek taki, że moda pojawia się, przemija i znowu wraca po kilkudziesięciu latach.

https://dantex-moda.pl