Moda kołem się toczy, odchodzi i wraca

Moda zmienia się, to bezsporne. Fasony pojawiają się, nikną i powtórnie powracają po kilku latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie widać ten fason.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku modne były bardzo opięte i nieco za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Była częścią stylu określanego jako slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia popularne były bardzo obszerne marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona moda powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znów widać ten styl.

 

https://litfashion.pl